Харківський Театр на Жуках і лондонський BeFrank Theatre у 2015 році об’єднаються в тандем

28.12.2014

Проект харківського Театру на Жуках і лондонського BeFrank Theatre Company отримає підтримку в рамках європейської програми «Тандем», спрямованої на розвиток культурно-громадянського суспільства в Україні та зміцнення її зв’язків з європейськими країнами.BeFrank_940x400

Представники двох театрів познайомилися на форумі програми «Тандем» у листопаді у Львові, до роботи якого на конкурсній основі було відібрано по двадцять представників культурних організацій з України та європейських країн. Протягом кількох днів учасники мали змогу знайти точки дотику з потенційними партнерами та згенерувати ідеї спільних дій. Відповідно до оголошених результатів, із 20 проектів, запропонованих сформованими таким чином тандемами, фінансову підтримку отримають 12, у тому числі англо-український театральний проект.

Основною його частиною буде проведення майстер-класів та тренінгів для студентів українських театральних вузів, у рамках яких англійці покажуть яким чином навколишня інформація може перетворюватися на театральне дійство.

«BeFrank Theatre робить постановки на документальній основі, глибоко досліджуючи сучасні суспільні процеси в різних країнах світу. У квітні майбутнього року в Лондоні вийде постановка «Точка неповернення» на основі подій Майдану, заради якої керівник колективу Томі Лексен (Tommy Lexen) спеціально приїжджав в Україну, брав інтерв’ю у різних містах, вивчаючи настрої людей. Його метод заснований саме на тому, щоб взяти з повітря актуальну інформацію і зробити на її основі живу цікаву виставу. В Україні, яка зараз стрімко змінюється, є попит на постановки, які гостро осмислюють дійсність, але дуже мало людей, які вміють їх якісно робити. Ми сподіваємося, що наш проект для студентів якраз і підштовхне до розвитку документальний театр в Україні», – зазначив продюсер Театру на Жуках Дмитро Терновий.

Тренінги та майстер-класи Томі Лексена і його колег планується організувати в Києві, Харкові та Львові восени майбутнього року. Також мають відбутися публічні дискусії, спільні тренінги Жуків і BeFrank Theatre, обмін режисерськими майстер-класами.

Крім того, як повідомив Д. Терновой, він має намір шукати можливості організувати в Україні показ англійської постановки про Майдан. «Такі вистави з подальшими глядацькими обговореннями дали б нам можливість побачити самих себе і власні події з іншої точки зору, краще почути і зрозуміти один одного, а значить, зменшити бар’єри, які нас розділяють», – зазначив він.

Театр на Жуках з 2011 року запустив освітній проект для студентів театральних вузів «Театральне вікно в Європу», в рамках якого режисери західних театрів періодично дають свої майстер-класи українським студентам. Раніше студенти вже познайомилися з методиками роботи сучасного польського театру і з традиційною французькою комедією Дель Арте.

BeFrank Theatre (http://justbefrank.eu) заснований у 2010 році, робить перфоманси, засновані на реальних життєвих історіях, актуальних темах, ключових соціальних і політичних подіях, об’єднуючи в процесі роботи журналістів, науковців, музикантів, політичних експертів для вивчення різних точок зору на важливі питання глобального світу.

Театр на Жуках відкрився у грудні 2007 року, в його репертуарі – як класична, так і сучасна драматургія. Спираючись на національну традицію, театр відкритий до сприйняття інших шкіл, творчого експерименту. Активний учасник багатьох фестивалів, у тому числі закордонних, має великий досвід реалізації різних міжнародних проектів.

Програма Тандем «Діалог змін» реалізується у рамках громадських ініціатив MitOst і UNAEDI і базується на переконанні, що в перехідний кризовий період, який переживає Україна, культурне транскордонне співробітництво не лише підтримує діалог, але й підштовхує до розвитку нових форм участі громадян у соціальних процесах.