Почалася третя, німецька частина освітньої програми «Театральне вікно в Європу-2015» за участю Мар’яни Садовської та Андре Ерлена

28.09.2015

Знаменита українська співачка і композитор Мар’яна Садовська і німецький режисер Андре Ерлен (Andre Erlen) почали тур по Україні, під час якого дають майстер-класи з акторської майстерності студентам театральних вузів Львова, Києва, Харкова та Дніпропетровська.Waldemart_KlyuzkoNYC2015_6653

Під час цих занять студенти вчаться працювати з текстами драматичних творів як з музикою, досліджують, яким чином сценічна дія може зароджуватися зі звуку, співу.

«Мар’яна та Андре представляють ще один театральний європейський напрямок – музичний театр, і під час тренінгів дають перші навички роботи в цьому напрямку. Думаю, зустріч з такими майстрами запам’ятається студентам на все життя », – зазначив продюсер Театру на Жуках і куратор проекту« Театральне вікно в Європу »Дмитро Терновий.

Проект проходить в рамках Тижнів німецької культури в Україні за підтримки Генерального консульства Німеччини в Дніпропетровську і німецького фонду DAAD, який фінансує освітні програми.

Під час поїздки Мар’яна Садовська також вперше виступить з концертами в Харкові та Дніпропетровську, а Андре Ерлен зіграє в цих містах моноспектакль Scenario.

28 і 29 вересня відбулися майстер-класи для студентів театрального відділення Львівського національного університету, вже 1 жовтня тренінги почнуться в Києві.

Розклад занять

Київ

Київський національний університет кіно, театру і телебачення, факультет театрального мистецтва, курс Станіслава Мойсеєва

1 і 2 жовтня, 13 – 16.00, камерна сцена театру ім. І.Франка (відкриті заняття)

Харків

Театральне відділення Харківського університету мистецтв ім. Котляревського (вул. Чернишевська, 79)

5 жовтня 11.00 – 14.00 (зал на 5 пов.)

6 жовтня 11.00 – 14.00 (зал на 5 пов.)

Театральне відділення Харківської державної академії культури (вул. Червоножовтнева, 1)

6 жовтня 16.00 – 19.00 (ауд. 24)

7 жовтня 14.00 – 17.00 (ауд. 24)

Дніпропетровськ

Дніпропетровський державний театрально-художній коледж (вул. Глінки, 11)

8 і 9 жовтня 13.00 -16.00 (час може коригуватися)

Концерти Мар’яни Садовської відбудуться 5 жовтня в Харкові на малій сцені Харківського національного академічного театру опери та балету (о 19 годині) і 8 жовтня в Дніпропетровську на сцені центру Арт-Квартира (в 19 годин).

Спектакль Scenario буде показаний 6 жовтня на сцені Театру на Жуках в Харкові (20.00) і 9 жовтня в Дніпропетровську на сцені Арт-Квартири (19.00)

Мар’яна Садовська має класичну музичну освіту і велику театральну практику (Львівський театр Леся Курбаса, центр Гардзеніце у Польщі), одна з найвідоміших у світі виконавиць української етнічної пісні. Живе в Кельні, концертує по всьому світу, від Європи до США і Японії.

Андре Ерлен закінчив Академію мистецтв у Дюссельдорфі, пройшов ряд освітніх програм в польських театральних центрах у Кракові та Гардзеніце. Є співорганізатором і режисером театру Futur3 (Кельн), брав участь в якості актора і режисера в десятках театральних проектів у різних країнах Європи, давав майстер-класи в Німеччині, США, Ізраїлі.

Театр на Жуках з 2011 року запустив освітній проект для учнів театральних вузів «Театральне вікно в Європу», в рамках якого режисери західних театрів дають свої майстер-класи українським студентам. Раніше студенти познайомилися з методиками роботи сучасного польського театру, з традиційної французької комедії дель арте, з грузинським танцем, документальним театром.