Театр на Жуках отримав два дипломи на третьому міжнародному фестивалі українського театру в Кракові

26.05.2016

Театр на Жуках привіз два дипломи з третього міжнародного фестивалю українського театру в Кракові «Схід-Захід» за виставу «Ромео і Джульєтта»._IGP7744

Колектив відзначений дипломом лауреата фестивалю, а також дипломом в номінації «Оригінальна інтерпретація світової класики».

Організатор фестивалю Надія Мороз-Ольшанська, відгукуючись про виставу, зазначила незвичайне режисерське рішення, коли вісім чоловік на сцені розігрують всі ролі і коли «кожна актриса – Джульєтта, а кожен актор – Ромео», а також «просту і одночасно захоплюючу сценографію, побудовану на поєднанні біло-червоних кольорів».

«Хоча фінал знайомий глядачеві, актори Театру на Жуках до останньої хвилини тримали напругу і глибину переживань», – сказала вона, додавши, що «однією з найбільш приголомшливих сцен була сцена отримання Ромео з рук Аптекаря отрути, коли приводиться в рух весь механізм трагічної безвиході».

Як повідомлялося, в кінці квітня Театр на Жуках відправився в першу велику поїздку по країнах Європи, почавши її з виступу на фестивалі в Кракові. Театр також зіграв по дві вистави в Парижі, Мюнхені та Нюрнберзі.

Продюсер Театру на Жуках Дмитро Терновий зазначив, що головною метою турне було зрозуміти, як європейський глядач відреагує на запропоновані вистави. «Нам особливо важливо було побачити, як буде сприйматися наша нова постановка Ex Nihil, яка, за нашими відчуттями, повинна бути зрозуміла будь-якій аудиторії. В цілому, так воно і виявилося, і ми отримали зворушливі відгуки на цей спектакль».

«Багато вистав, багато майданчиків, які доводилося швидко освоювати, майстер-класи, – все це новий і дуже цінний досвід для нас, на який ми зможемо обпертися в майбутньому», – сказав він.

Виставу «Ромео і Джульєтта», відзначену нагородами в Польщі, харків’яни зможуть побачити в найближчу неділю. «Жуки» покажуть цю виставу ще раз на своєму майданчику під завісу сезону – 29 травня, о 17 годині.