Звернення до оргкомітету Ukrainian Theatre Showcase

Шановні організатори!

Ми вітаємо появу в Україні фестивалю нового формату, який без перебільшень є унікальною подією для країни, враховуючи присутність на ньому європейських критиків та кураторів міжнародних театральних форумів. Фестиваль саме такого рівня під патронатом Європейської Театральної Конвеції (European Theatre Convention, ETC) надає можливість оцінювати свою творчість з перспективи сучасного театрального контексту та надає шанс найкращим виставам, не виїжджаючи за межі України, пройти відбір для участі у великих міжнародних фестивалях.

Ми вдячні ETC за увагу до українського театрального процесу, за спроби підтримати його і вважаємо, що такі спроби не повинні припинятися, оскільки культурна співпраця України та Європи не менш важлива, ніж економічна чи політична.

На жаль, відбору вистав на Ukrainian Theatre Showcase, який пройшов в Києві в грудні минулого року, фактично не було. В результаті на його майданчиках було представлено переважно столичні театри, а театри з регіонів виявилися відрізаними від можливості взяти участь в показах. Багато хто дізнався про сам факт проведення форуму постфактум. Не піддаючи сумніву гідний рівень вистав, які потрапили в програму і розуміючи брак часу у підготовці форуму, а також недостатність фінансування, хочемо заздалегідь винести на громадське обговорення всіх зацікавлених осіб і структур наші пропозиції щодо покращення ситуації у майбутньому.

1. Українському оргкомітету фестивалю, спираючись на підтримку театральної спільноти, виступити перед ETC з ініціативою зробити Ukrainian Theatre Showcase пріоритетним проектом на українському напрямку діяльності цієї організації.

2. Зробити Ukrainian Theatre Showcase щорічною подією, що призведе до якісних, динамічних змін в українському театральному процесі. Такий форум стане реальним інструментом включення українського театру в європейський театральний контекст.

3. Сформувати та оприлюднити зрозумілі та прозорі принципи відбору вистав для участі в Ukrainian Theatre Showcase з опорою на позицію провідних театральних критиків і експертів з відбору вистав.

4. По черзі проводити Ukrainian Theatre Showcase в столиці та в одному з регіонів України заради рівного доступу та подолання ізоляції між столичними та регіональними театрами, що сприятиме формуванню єдиного театрального простору всередині України.

5. Залучити до процесу організації наступних двох шоукейсів (регіонального та столичного) європейських театральних фахівців, що мають відповідний досвід. Було б доцільно закріпити за кожним з них українських фахівців: це дозволило б попутно навчити наш театральний менеджмент новій для нього сфері діяльності.

6. У якості міста для проведення наступного Ukrainian Theatre Showcase пропонуємо розглянути кандидатуру Харкова як одного з найважливіших театральних центрів країни, де знаходяться шість державних і близько сорока альтернативних театрів, два профільні державні навчальні заклади та декілька приватних акторських шкіл.

7. Ініціювати обговорення щодо заснування загальнонаціональної театральної премії на базі Ukrainian Theatre Showcase.

Вважаємо, що Ukrainian Theatre Showcase може стати не тільки ефективним механізмом відбору найцікавіших українських колективів, які б гідно представляли Україну в Європі, він може стати головним українським фестивалем-конкурсом, аналогів якому сьогодні в Україні немає, з позаконкурсною участю відомих європейських вистав, високою планкою якості і високим рівнем довіри, подією, що може докорінно і якісно змінити театральний процес в Україні і сприятиме стрімкому культурному зближенню України та Європи.

З повагою,

Дмитро Терновий, драматург, продюсер Театру на Жуках (Харків), куратор проекту «Театральне вікно до Європи»

Ольга Тернова, режисер Театру на Жуках (Харків)

Артем Вусик, режисер театру «Прекрасні квіти» (Харків)

Ігор Ключник, директор школи акторської майстерності «Тесто», директор театру «Прекрасні квіти» (Харків)

Світлана Олешко, режисер театру «Арабески»

Марія Бораківська, викладач ХНУМ ім. Котляревського, актриса

Олександр Шпильовий, директор театру «Може бути» (Харків)

Оксана Дмитрієва, головний режисер Харківського державного академічного театру ляльок ім. Афанасьєва

Олександр Ковшун, головний режисер Харківського театру для дітей та юнацтва

Ірина Кобзар, художній керівник Театра-студії Вінора, актриса Харківського академічного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка, старший викладач ХНУМ ім.Котляревського

Ігор Шульга, засновник Театрального Простору «Свої» , актор, режисер (Дніпропетровськ)

Володимир Гориславець, художній керівник авторського театру «Котелок», викладач кафедри режисури Харківської державної академії культури, автор фестивалів Курбалесія, Я і Села Брук, АрТюзАрт.

Оксана Стеценко, засл. арт. України, режисер та актриса Харківського державного академічного театру ім. Т.Г.Шевченка (Березіль), викладач ХНУМ ім.Котляревського

Вікторія Чернова, актриса та режисер театру «Віримо» (Дніпропетровськ)

Артем Свістун, голова Федерації миколаївських аматорських театрів

Володимир Пітеров, директор та художній керівник зразкового мистецького колективу Театр-студія «Покликання» (Одеса), президент всеукраїнського союзу акторів і режисерів театра, кіно і телебачення

Артемій Аніщенко, голова ГО «Творче об»єднання «ART-ТЕМА», режисер «НАШОГО НОВОГО ТЕАТРУ» (м.Прилуки)

Руслана Порицька, керівник та режисер театру «ГаРмИдЕр», організатор фестивалю «Мандрівний вішак»(Луцьк)

Олена Оводенко, організатор та актриса Обласного Дніпропетровського Академічного Молодіжного театру

Роза Саркісян, режисер театра DeFacto

Владимир Какурин, организатор театрально-дизайнерского фестиваля «Живи!»

Олег Стефан, актор Театра Леся Курбаса (Львів), викладач факультета культури і мистецтв ЛНУ

Алексей Райт, театр МДТ, г.Харьков

Анастасія Гайшенець, театральний критик

Ігор Ладенко, режисер, Театр 19

Олена Либо, керівник літературно-драматургічної частини Харківського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка (Березіль), викладач ХНУМ ім. І.Котляревського

Максим Ряпулов, актер театра «Верим!», сценарист (Днепропетровск)

Євгенія Сивоок, актриса, лабораторія «Дев’ять» (Харків)

Кира Малинина, режиссер, драматург

Олександр Глумов, режисер та актор Дніпропетровського міського театру ляльок, художній керівник театру пластичних форм «QUASAR» (Квазар)

Олег Мельничук, режисер, Незалежна Театральна Лабораторія, м.Чернівці

Владислав Лебедев, директор, режиссер, актер «Нового Театра» г. Запорожье

Неда Неждана, драматург, співзасновник незалежного театру МІСТ, керівник драмвідділу НЦТМ імені Леся Курбаса, Київ

Записей: 15

 • Неда Неждана, драматург, співзасновник незалежного театру МІСТ, керівник драмвідділу НЦТМ імені Леся Курбаса, Київ:

  Підтримую.

 • Владислав Лебедев, директор, режиссер, актер "Нового Театра" г. Запорожье:

  Поддерживаю. Предлагаю так же провести фестиваль и в Запорожье.

 • Олег Мельничук,режисер, Незалежна Театральна Лабораторія, м.Чернівці:

  Підтримую

 • Кира Малинина, режиссер, драматург:

  Поддерживаю

 • Євгенія Сивоок,актриса, лабораторія "Дев'ять" (Харків):

  Час настав

Оставьте запись

Анти-спам: выполните заданиеWordPress CAPTCHA